Doprajte svojej pleti reštart po náročnom lete

Larens Aplikácia

Iste všetky vieme, leto je pre našu pleť veľmi náročné obdobie. Užívate si nápor slniečka a tepla naplno a nezdá sa vám, že by to mohlo škodiť? Ale bohužiaľ, škodí. Teraz na začiatku jesene je ideálny čas na to, začať sa o pleť poriadne starať a vyriešiť problémy, ktoré na nej letné obdobie napáchalo. Na čo je teda potrebné sa zamerať?

Nežiadúca hyperpigmentácia

Pôsobenie ultrafialového žiarenia na pleť môže vyvolať nežiaducu nadmernú pigmentáciu. Páči sa vám, keď vám na nose vyskáču pehy po pobyte na slniečku? Áno síce sú roztomilé, ale sú tým najevidentnejším dôkazom pôsobenia žiarenia na pleť. Ďalším stupňom sú potom väčšie tmavé škvrny, ktoré však už samy nezmiznú, tak ako pehy. Ak sa aj vy po lete stretávate s farebnými nerovnosťami pleti, je na čase práve teraz vytiahnuť ich  do boja.

Vysušená pokožka

Že pobyt na slnku pleť presušuje, to je známa vec. Keď k tomu pripočítame dehydratáciu organizmu, ktorá je dôsledkom pobytu vo vysokých teplotách a na slnku, kúpanie v chlórovanej vode, máme zarobené na poriadne suchý problém. Pleti je potreba dodať vlahu.

Ideálnym pomocníkom k tomu je kyselina hylauronová , respektíve produkty, ktoré ju obsahujú, , ktoré navyše obsahuje kyselinu pantoténovú (vitamín B5), ktorá podporuje zadržiavanie vlhkosti v pleti a celkovo stimuluje jej regeneráciu a hojenie. Čo sa po lete, keď sa človek tu a tam trošku „pripečie“ na slniečku, hodí! Sérum pomôže suchú pleť hydratovať, zjemní ju a vyhladí. Pleť bude viditeľne omladená.

Ak si hovoríte, že hydratovať síce potrebujete, ale bojíte sa premastenia pleti, máme pre vás dobrú správu. Naše prípravky majú totiž absolútne nemastné zloženie, ktoré neupchávajú  póry (po jeho aplikácii sa teda nebudete potiť!).

Premastená pleť

Okrem toho, že slniečko a vysoké teploty pleť vysušujú, majú na ňu aj opačný vplyv – podporujú produkciu kožného mazu. Teda ľudovo povedané, pleť má v lete tendenciu viac sa mastiť. Preto je potrebné siahnuť po matujúcom prípravku. Pravidelné používanie vhodného  krému zaistí redukciu baktérií v pleti, ktoré spôsobujú akné, dostatočnú hydratáciu aj zníženie tvorby kožného mazu pleti.

Kto má po lete problémy s akné, aj ten bude s našimi službami spokojný, nakoľko naše procedúry  sú priamo zamerané na redukciu „pupienkov“ a majú  na pleť antibakteriálny a protizápalový efekt.

Unavená pleť

Po lete máva pleť unavený, zašednutý vzhľad, niekedy korunovaný aj hyperpigmentáciou. Aby bola pleť oživená a mladistvá, treba jej dodať správne živiny. Po najteplejšom a najslnečnejšom ročnom období je ideálny vitamín C. Vhodné je ho telu dodať ako zvnútra (kedy ste mali naposledy grep?), tak aj zvonku, topickou aplikáciou.

Spojencom vám v tom budú ďalšie vitamíny , ktoré obsahujú vitamín C (kyselina askorbová) v 10% koncentrácii. Čo je na vitamínoch   tak jedinečného? Vitamíny v prírodnej forme na vzduchu oxidujú a strácajú účinnosť, ale v našich produktoch  sa vitamín C nachádza v špeciálnych ampulkách, v ktorých  je chránený, a tým pádom zostáva stále plne účinný.

Vitamín C dokáže redukovať už existujúce pigmentové škvrny, avšak pôsobí aj ako prevencia ich vzniku. Vďaka tomu, že v pokožke stimuluje syntézu kolagénu, dochádza k viditeľnému omladeniu pleti a vypnutiu jemných vrások. A ak je vaša pokožka po lete podráždená a začervenaná, Vitamín C pomôže aj vám, pretože má na pokožku upokojujúci a zjemňujúci účinok.

Ak vás náš článok oslovil a máte záujem sa starať o svoju pleť za pomoci odborníka , neváhajte nás kontaktovať ,a t.č. 0905 466 038 , bforbeauty@bforbeauty.sk. Všetko o našich službách nájdete na www.bforbeauty.sk Váš tím BforBeauty Miriam, Ivana a MIA?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *